Dodany: 2011-06-30 13:22:33

Czym różni się adwokat od radcy prawnegoSprawy prawne, które bardzo trudno jest pojąć zwykłemu, przeciętnemu człowiekowi, który na co dzień nie zgłębia się w prawne aspekty, należy pozostawić osobom, które potocznie mówiąc zarabiają na tym chleb.

 

Adwokat Rzeszów, bo o nim mowa to osoba, która nie tylko doradzi nam w jaki sposób rozwiązać problemy prawne, napisać pismo prawne – umowę, zawiadomienie czy wniosek do odpowiedniej instytucji, ale dodatkowo to osoba, która może reprezentować nas i nasze interesy przed sądem. Adwokat Rzeszów tym właśnie różni się od radcy prawnego. Radca prawny bowiem służy pomocą jeśli chodzi o pisanie odpowiedniej, prawnej dokumentacji, czy może poradzić nam jak należy rozwiązać problemy prawne.

 

Radca prawny nie może jednak reprezentować nas przed sądem w sprawach karnych i karnoskarbowych. Do niedawna radca prawny nie mógł reprezentować swojego klienta przed żadnym sądem i w żadnej sprawie, dziś ograniczono to jedynie do spraw o przestępstwa skarbowe czy przestępstwa ścigane przez prawo karne.  Ten przywilej pozostaje więc zawodowcom jak adwokat Rzeszów. Jeden i drugi zawód są zawodami sobie pokrewnymi..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym różni się adwokat od radcy prawnego
Nick: