Dodany: 2011-06-30 13:37:07

Prawo cywilneNaszą rzeczywistość reguluje masa paragrafów, norm i zasad określających w sposób bardziej lub mniej przestępny co wolno, a co jest niezgodne z zasadami współistnienia społecznego.

 

Te normy, zasady określane są jednym słowem – prawo. Niewielu z nas – prócz zawodów takich jak adwokat rzeszów - orientuje się jakie normy należą do którego z działu prawnego. Prawo polskie składa się bowiem z wielu gałęzi. Jedną z nich jest prawo cywilne. Prawo cywilne jakie reprezentuje adwokat Rzeszów to zespół norm określających współistnienie podmiotów, osób fizycznych i osób prawnych.

 

Prawo cywilne broni paw obywateli, każdy komu wyrządzono krzywdę, która narusza dobra opisane w prawie cywilnym, ma prawo sam wystąpić z wnioskiem o ukaranie sprawcy – nazywane jest to w prawie powództwem cywilnym, do którego każdy z nas ma prawo jako obywatel – wolny człowiek. Prawo cywilne określa prawa majątkowe czy prawa autorskie, czyli własność intelektualną. W klasycznym rozumieniu prawa cywilnego adwokat Rzeszów wyodrębnia się prawa spadkowe, majątkowe oraz rodzinne..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Prawo cywilne
Nick: