Dodany: 2011-06-30 13:45:02

Prawo rodzinne i opiekuńczeAdwokat rzeszów oprócz  prawa karnego rozwiązuje również trudne sprawy z zakresu prawa cywilnego, a dokładniej jego gałęzi – prawa rodzinnego. Adwokat rzeszów prowadzi więc sprawy o adopcję, ubezwłasnowolnienie czy kuratelę.

 

Adwokat rzeszów przyznaje, że są to najtrudniejsze sprawy, gdyż określają stosunki małżeńskie, stosunki pomiędzy rodzicami i dziećmi oraz często musi opowiadać się za, którąś ze stron konfliktu rodzinnego co nie należy do najłatwiejszych. Sprawy rodzinne i opiekuńcze najczęściej pełne są emocji, zazwyczaj negatywnych. Adwokat rzeszów przyznaje, że nasze prawo rodzinne i opiekuńcze wciąż kuleje, a sprawy o adopcję czy ubezwłasnowolnienie wciąż załatwiane są zbyt mozolne kosztem stron postępowania.

 

Tam gdzie walka toczy się o czyjeś dobro np. dobro dziecka jak w przypadku prawa opiekuńczego, należy działać szybko – tak niestety często się nie dzieje, co skutkuje często tragedią rodzinną, która zostawia zadrę już do końca. Prawo opiekuńcze i rodzinne należy oczywiście oddzielać od emocji, jednak należy je stosować bezzwłocznie o co najczęściej wnioskuje prokuratura..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Prawo rodzinne i opiekuńcze
Nick: