Dodany: 2011-06-30 13:49:43

Prawo autorskieKażdy z nas ma prawo bronić swoich twórczych inspiracji. Zawsze kiedy stworzymy coś, czy to zdjęcie, czy amatorski wiersz, czy nawet własny tekst piosenki – prawo autorskie do tych rzeczy posiadamy tylko my – jako twórcy tego dzieła.

 

Naszych praw w naszym imieniu bronić może adwokat rzeszów, którego zadaniem jest bronić naszych praw autorskich i jednocześnie żądać zadośćuczynienia jeśli prawo autorskie zostało złamane. Jak twierdzi adwokat rzeszów, te sprawy nie są jednak takie łatwe jak się nam może wydawać. Aby udowodnić, że ktoś złamał nasze prawa autorskie i wykorzystał dany wytwór jako swój – musimy mieć potwierdzenie stworzenia tego materiału.

 

Mogą to być notatki, zapis w komputerze czy na płycie CD, a nawet zeznania naszej rodziny czy przyjaciół, którzy potwierdzą, że dany wytwór należy do nas. Adwokat rzeszów taką dokumentację, w naszym imieniu przedstawia przed sądem, który dochodzi prawdy i jeśli wygrywamy – nakazuje przeprosiny lub wypłacenie odszkodowania w kwocie o jaką wnioskowaliśmy lub nawet większą..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Prawo autorskie
Nick: